TOP

Modele silników elektrycznych

Modèle ułatwia wyjaśnienie zasady budowy generatora prądu trójfazowego oraz generację Tego prądu. Za POMOCA modelu Można najważniejszym się ze sposobami kojarzenia FAZ generatora, z jego właściwościami w stanie nieskojarzonym i skojarzonym w trójkąt i gwiazdę oraz démonstrować wirujące pole magnetyczne. Ne kompletu należy również: tableurs démonstracyjna; przyrząd do pokazu wirującego Pola magnycznego; de wirnik. Modèle służy do pokazywania budowy silnika na PRAD Stały oraz wyjaśnia zasady jego działania. Silnik Może pracować jako bocznicowy i jako szeregowy. Konstrukcja modelu jest Taka, że widoczne są wszystkie jego części. W silniku zastosowano również urządzenie do obracania szczotek o pewien Kąt. Modèle dydaktyczny służy do pokazywania budowy prądnicy i silnika na PRAD Stały i wyjaśnia zasadę ich działania. Pomoc dydaktyczna ma konstrukcję, pozwalającą dostrzec wszystkie części składowe modelu prądnicy. Cały dowcip polega na wykorzystaniu sily elektrodynamicznej. Siła ta Działa na Każdy Przewodnik, przez qui Płynie PRAD ELEKTRYCZNY, umieszczony w polu magnetycznym. JEJ Działanie opisuje reguła maison dłoni. Z papieru wycinamy wiatraczek, qui Pozwoli lepiej Zauważyć, w którą stronę wiruje Magnes.

Proponujemy wyciąć z papieru kółko o średnicy OK. 4-5cm, naciąć brzegi wzdłuż promieni kółka i zagiąć brzegi Tak, par utworzyły jakby łopatki wirnika. W środku kółka Robimy Mały Ranura i nakładamy wiatraczek na Wkręt (Lub gwóźdź). Ważne, aby Wkręt był stalowy, une mosaïque nie. Silniki Elektryczne Nord mają wysoką sprawność, są wyjątkowo wytrzymałe i mogą być łączone ze jedynie naszymi przekładniami. Twoja korzyść: Elastyczność maksymalna! Ponadto dla silniczka w wersji z obracającym się magnéem: Następnie wyginamy Boki Ramki. Rozmiary Ramki dobieramy Tak, aby DRUTY je tworzące znalazły się około 0, 5cm OD baterii. Wyginanie Ramki kończymy przygotowaniem końcówek Drutu ne ślizgania się po Górnej części baterii. Zbyt Długie końcówki Drutu należy odciąć, Oczywiście za POMOCA nożyczek. Rys. 9: zdjęcie działąjącego silniczka w wersji z obracającą się ramką par wirnik był prêt Trzeba jeszcze zdjąć izolującą emalię na końcach Drutu, które posłużą Nam za oś.

Dodatkowo jeden z nich będzie też prymitywnym komutatorem. Dlatego też, o Ile z jednej strony usuniemy całą emalię, à po Drugiej Musimy à zrobić tylko z jednej strony, OD Góry lub OD dołu: rozbudowany zestaw pomocy Naukowych umożliwiających Tworzenie układów, za POMOCA których możemy wywołać i wielokrotnie powtarzać zjawiska fizyczne z dziedziny magnetyzmu je elektryczności. Instrukcja obejmuje 51 ćwiczeń z Użyto tematów: magnéy i pole magnetyczne, opór ELEKTRYCZNY, indukcja elektromagnetyczna, elektroliza. Liczba ćwiczeń może być znacznie étendu przez modyfikację pewnych układów. Napędy Elektryczne w zastosowaniach przemysłowych zużywają nawet 70 procent całej wymaganej energii. Dla wielu przedsiębiorstw ze to ogromny potencjał do optymalizacji silniki Elektryczne faire zastosowań specjalnychw niektórych zastosowaniach, standardowe silniki nie mogą być używane, NP.

Comments are closed.

%d bloggers like this: